.

.

Хал Леонард Причина 3. ВО-Длабочината На Почетник НИВО ДВД

Хал Леонард Причина 3. ВО-Длабочината На Почетник НИВО ДВД

DEN 1439.84

Износот
Това е достапна

Софтверот Причина 3 На пропелерхед е во своја класа, и со ова упатство за обука, ќе знаете се што треба да знаете за да го совладатеи брзо. Без разлика дали поставувате идеи за песни или изработувате сложени аранжмани, Причината На Софтверот За Пропелер Се покажа како продукциска средина по избор меѓу многу денешни електронски музичари. Со својата софистицирана интеграција на машини за тапани, примероци, меки синтети, миксер и модули за ефекти, софтверот За производство на музика Од Причина 3 е способен за зачудувачки резултати. Реалниот кориснички интерфејс е извонреден и повеќе од визуелно привлечен, всушност ви помага да го разберете протокот на сигналот и како се поврзани аудио уредите. Во ова наставно ДВД, брзо ќе се забрзате со Можностите и функциите на Разумот. Ќе ги научите основите на секвенционирањето и ќе видите како да конструирате МИДИ секвенционирачка песна користејќи ги Сите синтисајзери На Разумот, процесори за сигнали, примероци и машини за тапани. Во сегментот Ефекти И Мешање, ќе научите како да примените виртуелни ефекти, како и како да работите со вградениот миксер На Разумот за целосно да ја развиете вашата песна. На патот, ќе добиете многу вредни совети и техники, вклучително и како да користите Рециклирање и интегрирање На Разумот Со Преработката за да можете Да извршите Разум во вашата омилена апликација DAW. Софтверот Причина 3 На пропелерхед е во своја класа, и со ова упатство за обука, ќе знаете се што треба да знаете за да го совладатеи брзо. Без разлика дали поставувате идеи за песни или изработувате сложени аранжмани, Причината На Софтверот За Пропелер Се покажа како продукциска средина по избор меѓу многу денешни електронски музичари. Со својата софистицирана интеграција на тапан машини, примероци, меки синтети, миксер и ефекти модули, Причина 3 музичка продукција.

За стоката

Слична стока во категоријата