.

.

додокул адаптер за полнење

додокул адаптер за полнење

DEN 287.84

Износот
Това е достапна

Преглед. ДОДОКУЛ 30 W 2-ПОРТ USB Автомобил Со Брз 3.0 е идеален избор за вашите телефони со Брзо овозможување и други УРЕДИ со USB-погон. Двојните различни USB порти со нежен дизајн обезбедуваат најдобра ефикасност на полнење за два уреди истовремено. Карактеристики. Напредно Qualcomm Брзо 3.0 Технологија. Брзата технологија 3.0 обезбедува ултра брза брзина на полнење, која е до 4 пати побрза од конвенционалните полначи, до 27% побрза и 38% поефикасна од Брзата 2.0. Тоа би можело вашиот Брз 3.0-овозможено уреди до 80% во околу 35 минути. 3.0 Компатибилни Уреди. Со максимална моќност од 3,6-6,5 V/3 A, 6,5-9 V/2 A, или 9- / 1,5 A, можете да ГИ НАПРАВИТЕ ВАШИТЕ lg G5 / HTC 10 / HTC Еден a9 / HP x3 / Asus Zen Fone 3 Delux И Побрзо 3,0-овозможени уреди побрзо и со зголемена ефикасност. . ВИСОКА Ефикасност 2 USB Порти. Со брза порта за полнење 3.0 И стандардна порта ЗА полнење 5 V/2.4, можете да ја изберете оптималната порта за полнење за вашите уреди. Ова ви овозможува истовремено да два УРЕДИ со USB-погон. Универзална Компатибилност. вашиот 1.0, 2.0 или други не-Брзи паметни телефони, таблети или други USB-напојувани уреди со оптимална струја на полнење, до 2.4 А. & Сигурен. Вградената прекумерна струја, прекумерен напон, преоптоварување и заштита од краток спој ве одржува вас и вашиот уред . Струјата на полнење ќе стане слаба кога вашиот уред е целосно наполнет. Компактен И Пренослив. Компактниот дизајн, мини големината и малата тежина го прават идеален за патување со автомобил. Спецификации. Бренд : додокул. Боја : Бела + сребрена. Материјали : ABS + КОМПЈУТЕР. Влез : ~50/60 Hz 1.1 A. Излез (Брзо 3.0) : 3.6-6.5 V / 3 A, 6.5-9 V / 2 A, или 9 - / 1.5 А (Макс.). Излез (Стандард) : 5 V / 2.4 А (Макс .). ЛЕД индикатор : Сина. Номинална Моќност : 30 W. Интерфејс : 2 * USB порти. 3.0 компатибилност : ЗА LG G5 / HTC 10 / HTC Еден A9 / HP x3 / Asus Zen Fone 3 Делукс И многу повеќе. Универзална компатибилност : за / и повеќето УРЕДИ со USB-погон. Сертификат : СЕ, ФКЦ, Рохс. Гаранција : 12 месеци ограничена гаранција. Големина на предметот : Прибл. 2.48 * 1.42 * 0.94 во / 63 * 36 * 24 мм (Л * В * Ч). Тежина на предметот : Прибл. 0,97 мл / 27,4 гр.големина На Пакетот : Прибл. 4.13 * 2.99 * 1.02 во / 105 * 76 * 26 мм (Л * В * Ч). Тежина на пакетот : Прибл. 1.70 мл / 48.2 г. Пакетот вклучува. 1 * додокул 30В 2-ПОРТ УСБ Автомобил Со Брз 3.0. 1 * Упатство За Употреба (Англиски, Француски, Германски, Шпански, Италијански, Јапонски) Безбеден И Сигурен. КК 3.0 Компатибилни Уреди. Универзална Компатибилност.

За стоката

Слична стока во категоријата