.

.

Трговска марка ликовна уметност Семејно вертикално црно платно уметност, бела мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност Семејно вертикално црно платно уметност, бела мат, дрвена рамка

DEN 191.84

Износот
Това е достапна

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено, образложено уметничко дело ги карактеризира кинеските ликови за зборот „семејство“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

За стоката

Слична стока во категоријата