.

.

Силвија Цезар Бебето - нао Наски П ' Ра Јогадор Принцеза Негра Де Ангола [] - Винил

Силвија Цезар Бебето - нао Наски П ' Ра Јогадор Принцеза Негра Де Ангола [] - Винил

DEN 2.33

Износот
Това е достапна

Нао Наци Пра Јогадор ' е уште еден долгорочен, цврст фаворит на нашите. Тежок уптемпо МПБ-самба жлебови и класичен вокал што одговара. Цезар е плоден композитор/пејач и сними многу албуми и синглови за етикети, вклучувајќи ГИ СИД, РЦА и Одеон."Принцеза Негра Де Ангола" е газечки диско-фанк кросовер од супер-профличната самба-рок легенда, Бебето. Брилијантен рекорд, првично достапен на компакто со 4 патеки и на неговиот "Есперанк 807;како МИЛ" ЛП. Силвија Цезар / Бебето - Нао Наски П ' Ра Јогадор / Принцеза Негра Де Ангола [7 - Инчен] - Винил Издавачка Куќа : Г-Дин Бонго. Музички Жанр : Светот / Реге.

За стоката

Слична стока во категоријата