.

.

Лур Џенсен Џет Нуркач Тролање Назад Тролање Нуркач 4 Сребро

Лур Џенсен Џет Нуркач Тролање Назад Тролање Нуркач 4 Сребро

DEN 528.00

Износот
Това е достапна

Уникатниот, пловен дизајн На Нуркачот Лур Јенсен собира притисок на водата на крилјата за нуркање; сепак, кога притисокот е опуштен, Млазниот Нуркач ќе исплива од структурата. Истакнатиот нуркач за апликации за тролање на реката, Нуркачот со Млазници овозможува презентирање на мамки и мамки цврсто до дното на реката каде што се наоѓаат повеќето риби, без да се закачи во оваа тешка средина. Риболовците што тролаат вклучуваат Млазни Нуркачи како алатки за контролирано нуркање кои се многу способни да се судрат со долната структура и да лебдат бесплатно доколку се заглават. Пет големини се насочени кон длабочините на водата од помалку од 10-до длабочина од 50 стапки. Висока акција тролање и назад тролање приклучок. Нуркач што лебди во мирување. Различни големини за секоја длабочина на нуркање. Риба-привлекување бои.

За стоката

Слична стока во категоријата