.

.

Јакима Мамка Рамна Риба, Ф5

Јакима Мамка Рамна Риба, Ф5

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Познатиот Yakima Bait® Flatfish® Пастрмка и Panfish, првично дизајниран Од Чарли Хелин, останува еден од најуспешните мамки некогаш развиени. Тајната лежи во неговата совршена рамнотежа и пловност, што го подобрува неговото уникатно, широко нишање пливање дури и на супер-бавни преземања. Неверојатно разноврсна; може да се фрли или трола на која било вода и да се очекува да даде резултати без разлика каде риболовте! Серијата Пастрмка И Панфиш со Мамка Јакима нуди намалени тела со завршетоци докажано дека им се допаѓаат на тие видови. Високи кука. Еден од најсмртоносните мами досега. Совршена рамнотежа и пловност. Уникатно, широко нишање пливање. Ефикасно дури и при супер-бавни преземања. Можат да бидат фрлени или тролани.

За стоката

Слична стока во категоријата