.

.

Значи Марија-Портрет На Жена-ЦД

Значи Марија-Портрет На Жена-ЦД

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

Не често зборовите здрави и иновативни можат да се користат заедно за да се опише уметник, но таков е случајот Со Злобната Марија. Уште еднаш, таа се појавува со албум што го носи слушателот директно во магичен свет на приказни и звуци. Портрет На Жена не е снимка од студио во боја по број, туку сложена креација што се чини дека оживува со секое слушање. Мери има свои раце во секој аспект на албумот од продукција до пишување до изведба, но и се придружува талентирана група луѓе што го вклучува нејзиното семејство. Нејзиниот брат, Френк Џејмс, носи дополнителна забава на песните со својот баритонски глас и уникатно свирење гитара со 12 жици. Нејзината мајка, Жан Џејмс, ко-пишува на многу од песните. Бидејќи мери и Јеапан се наградувани романсиери, не е ни чудо што овој албум е полн со хумор и пресврти на заплетот. Текстовите и мелодиите беспрекорно се испреплетуваат околу сцинтилирачката инструментација На марија за бањо, гитара и виолина, но гласот на марија е тој што ве води да летате покрај Цитатот;Мост Излез; потпишете директно во Цитат;Ничија Земја; и посакувајќи да можете да го гледате цитатот;Облаците Се Тркалаат Биквот; засекогаш.Албум Песни1. Брусница Наметка2. Мостот Надвор 3. Весели Очи4. Ничија Земја5. Бакнежот Може Да Скрие Две Лица 6. Време е За Молитва7. Голема Турнеја Автобус8. Бет, Врати Се Назад 9. Стариот Бањо10. Пеперутка Скај11. Облаците Се Тркалаат Со Средна Марија - Портрет На Жена-ЦД.

За стоката

Слична стока во категоријата