.

.

Модвеј Крило Волна Тапациран Љубовно Седиште, Повеќе Бои

Модвеј Крило Волна Тапациран Љубовно Седиште, Повеќе Бои

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

Крило Сакаатможеби ниту еден стол не е повеќе синоним за органски дизајн од столот за Крила. Прво наменето како испружен стол за прием, парчето е експанзивно како крилјата на неговиот имењак. Додека органското живеење промовира хармонична рамнотежа помеѓу човечкото живеалиште и природниот свет, постигнувањето соодветна рамнотежа е предизвик. Често им се препушта на дизајнерите, оние креативни лидери на генерацијата, да го водат патот. Додека обвивката од фиберглас е обложена со слој ткаенина, восхитот за ова парче доаѓа од многу подлабок извор. Првпат развиен во средината на 20 век, столчето за Крила е доказ за потенцијалот својствен за човечкиот потфат. Додека столот цврсто се потпира на цврста полирана алуминиумска рамка, напуштањето од деталите на инженерството и индустријата го прави толку привлечен. Оваа распространета верзија со две седишта е поцелосна претстава на темата што оригиналниот дизајн имал намера да ја пренесе. Сетот Вклучува : . Едно Крило Љубовно Седиште. Модерен Стол од Средината на Векоттапациран Во ВолнаПерници Од Пена со Густина на бутотармирана Рамка Од Фиберглас-Висина На Потпирачот За Грб : 16,5 "Висина На Седиштето : 17,5" H - Боја На Производот : Црвено - Вкупни Димензии На Производот : 25 "L x 56" W x 31,5 " H - Материјали За Производи : Wool Modway Wg Loveseat, Повеќе Бои.

За стоката

Слична стока во категоријата