.

.

Федерална формаза АЗ 195 65R V гума

Федерална формаза АЗ 195 65R V гума

DEN 1006.56

Износот
Това е достапна

Федералниот Formoza AZ01 е гума со високи перформанси, се-сезонски гума што обезбедува луксузно искуство во возењето со влажни/суви перформанси, удобност и безбедност. Formoza AZ01 е гума во сите сезони. Наменето за употреба на патнички автомобили. Карактеристики затворени блокови од шара и гуми што ги намалуваат звуците на патот за тивко, удобно возење. Изграден со соединение за дисипација на топлина и дизајн на странични страни на саќе што го минимизира производството на топлина и отпорност на тркалање за подобрување на ефикасноста на горивото. Grелените во форма на сечилото ефикасно ја канализираат водата подалеку од гумата за да ја подобрат влечењето на влажните патишта. FITS : 2013-15 Honda Civic Natural Gas 2012-18 Ford Focus S 2016-17 Honda Civic DX 2003-13 Toyota Corolla CE 2014-19 Toyota Corolla Le Eco 2008 Honda Civic DX-G 2015-19 Chevrolet Cruze L 2020-22 Toyota Корола Хибрид ЛЕ 2006-07 Хонда Договорна вредност Пакет 2006-07 Хонда Цивил Хибрид 2003-05 Хонда Договор DX 2010-13 Kia Soul Base 2014-18 Kia Forte 2013-16 Hyundai Elantra L 2016-17 Volkswagen Jetta Trendline 2009-10 Chevrolet COBALT LS 2020-22 NISSAN VERSA S 2017-18 HYUNDAI ELANTRA ECO 2010-12 KIA FORTE EX 2019-22 KIA FORTE FE 2001-02 HONDA ACCOND PARKED 2014 Volkswagen Jetta Comfort TDI 2021-23 Hyundai Elantra fferred Hybrid и повеќе-Додадете го вашиот Возило до нашиот фит -додаток за проверка.

За стоката

Слична стока во категоријата