.

.

Nokian HAKKAPELIITTA SUV Зима 245 45R 103T XL SUV КРОСОВЕР Гума

Nokian HAKKAPELIITTA SUV Зима 245 45R 103T XL SUV КРОСОВЕР Гума

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Nokian hakkapeliitta 10 SUV 245/45 R20 103 T Xloverview новиот ТЕРЕНЕЦ Nokian Hakkapeliitta 10 е прилагоден за да ги задоволи потребите на моќните и високите Теренци. NOKIAN HAKKAPELIITTA SUV нуди поголема издржливост и стабилност при прецизно и сигурно управување со оптоварувањата на високите тркала. Уникатната Технологија Со Двојни Обетки нуди максимална безбедност на мразот и снегот, бидејќи централните столпчиња конкретно го подобруваат зафатот за забрзување и сопирање, додека столпчињата на областите на рамената го максимизираат држењето за време на вртењето и промените на лентата. Дизајниран за употреба на Џипови и Теренци во зимски временски услови. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани. Ја користи Технологијата На Двојна Обетка На Нокиан и концептот Еко Обетка 10 за да ги подобри перформансите на влечење, зафат, забрзување и сопирање на ледени, кашести и снежни патишта. Зимското гумено соединение од следната генерација го зајакнува зимскиот стисок со тоа што останува флексибилен и флексибилен при ниски температури. Дизајнот со низок отпор на тркалање ја подобрува ефикасноста на горивото и ги намалува штетните емисии. Оптимизираното поставување на обетка ги намалува звуците на патот и создава непречено, удобно возење за возачите и патниците. Изградена со technologyмидна Странична технологија На Нокиан која ја штити гумата од удари, исеченици и дупки за подолг век на траење на шарата. Големина : 245/45Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

За стоката

Слична стока во категоријата