.

.

Бернат Ќебе Голема Топка Предиво-Сонце Зелена, Мултипак Од 2

Бернат Ќебе Голема Топка Предиво-Сонце Зелена, Мултипак Од 2

DEN 558.88

Износот
Това е достапна

Ова предиво со супер гломазна тежина е совршено за сите проекти за плетење и хеклање на вашиот дом! Овој мултипак содржи две топчиња предиво. Тежина категорија : 6. Содржина : 100% полиестер. Путуп : 10,5 мл/300гр, 220ид/234м. Мерач : 8сх13р = 4см / 10см на големина САД11/8мм игли за плетење, 7сх8р = 4ин/10см на големина Л11/8мм капчиња кука. Диелот : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Грижа : машинско перење, суво ниско, не белило,не пеглајте не сушете чисти. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени. Бернат Ќебе Голема Топка Предиво-Сонце Зелена, Мултипак Од 2.

За стоката

Слична стока во категоријата