.

.

Мотор Пепел-Амортизер-Нов

Мотор Пепел-Амортизер-Нов

DEN 12307.04

Износот
Това е достапна

Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур.Амортизерите на моторните возила (достапни за предни и задни апликации) вршат двојни функции на контрола на вибрациите и носење товар - истовремено намалувајќи го отскокнувањето на тркалата за конзистентна контрола на возилото и непречено возење.Комплетот За Амортизери за моторни возила го содржи амортизерот и сите делови за инсталација потребни за враќање на возилото на-како ново возење и ракување со перформансите.Амортизерите на моторните Возила се произведени според спецификациите И квалитетот На Ford OE standards.As со сите делови за резервни Делови За Мотоцикли, сите инженерски иновации или подобрувања на производите развиени од производството на возилото се додаваат на овие комплети За Амортизери и нивниот хардвер за инсталација, обезбедувајќи најактуелна технологија. Мотор ПЕПЕЛ-24547 Амортизер-Нови Одговара Изберете : 2014-2015 ФОРД ЕКСПЛОРЕР 6 Цил 3.5 Л 2013 ФОРД ЕКСПЛОРЕР 6 Цил 3.7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За стоката

Слична стока во категоријата