.

.

Nitto NT G 235 35ZR 235 35R 91W XL Гума Со Високи Перформанси

Nitto NT G 235 35ZR 235 35R 91W XL Гума Со Високи Перформанси

DEN 1.67

Износот
Това е достапна

Nitto NT555 G2 е летна гума со високи перформанси произведена за патнички возила и Теренци. Гумата промовира голема летна временска тракција. Силика соединението со висока вкочанетост на гумата и идеалниот дизајн на шарите во насока работат заедно за да ја зголемат способноста за држење на сувите и влажни временски услови. Оптималните елементи на дизајнот на шарата го зголемуваат држењето на површината на патот со дополнителни рабови на гризење, додека соединението спречува таложење на топлина долж областа на шарата. Нт555 Г2 исто така ја подобрува својата способност за маневрирање. Големите заострени блокови на шарите на дизајнот на шарите го зголемуваат држењето на површината на патот за време на свиоците. Овие блокови на шарите го зголемуваат бројот на гризечки рабови што ја фаќаат површината на патот додека гумите се во движење, што ја зголемува безбедноста при свиоци и маневрирање. Големина : 235/35Р19. Сезона : Цела Сезона. Тип На Автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : XL. Производот може да варира од сликата. Гума раб не се вклучени. Одговара : 2017 Мерцедес-БЕНЦ КЛА250 4матик 2012 Фолксваген ЦЦ Лукс 2009-10 Фолксваген ЦЦ ВР6 Спорт 2020 БМВ М2 ЦС 2013 Порше 911 Турбо С 2007-08 Порше 911 ГТ3 РС 2014-17 Мерцедес-Бенц Е550 База 2009-10 порше 911 Тарга 4с 2012 ПОРШЕ 911 карера 4 Гтс 2022-23 Кадилак Цт4 Премиум ЛУКСУЗ 2021 БМВ М2 КОНКУРЕНЦИЈА 2011 ФОЛКСВАГЕН Цц Р-Линија 2019 Бмв М2 Конкуренција 2008-10 АУДИ р8 БАЗА 2011-14 мерцедес-Бенц Ц63 Амг База 2011 Ауди Р8 Спајдер 2012 ауди р8 Гт Спајдер 2017 Фолксваген цц р-Извршен Директор 2015-16 Мекларен 650с Пајак 2015 Мерцедес-БЕНЦ Ц63 АМГ ИЗДАНИЕ 507 2014 Ауди Р8 Спајдер 2008 Мерцедес-бенц клк63 АМГ ЦРНА серија 2012 Лотус Евора База И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

За стоката

Слична стока во категоријата