.

.

Дорман 601-Седиште Грејач Контрола Модул За Специфични Форд Линколн Меркур Модели Одговара изберете: 2011 - ФОРД Ф150, 2008 - ФОРД ФУЗИЈА

Дорман 601-Седиште Грејач Контрола Модул За Специфични Форд Линколн Меркур Модели Одговара изберете: 2011 - ФОРД Ф150, 2008

DEN 5052.48

Износот
Това е достапна

Загреани седишта не работат правилно? Модулот за контрола на грејачот на седиштата на одредени возила Форд и Линколн може да се оштети од влага и да изгори со текот на времето, спречувајќи ги загреаните седишта да работат правилно. Кога тоа ќе се случи, ако се обидете да добиете замена од застапништвото, често мора да го купите модулот и потребниот конектор за пигтаил одделно. Овој комплетен комплет ги вклучува и модулот и конекторот за погодно, заштеда на пари, сигурно решение за поправка. Практично решение - овој рентабилен модул за контрола на грејачот на седиштата со комплет за пигтаил вклучува модул за замена и пигтаил, заштеда на кавга и трошок за купување на двете компоненти одделно од дилерот. Ја враќа функционалноста - кога оригиналниот приклучок за заземјување или пигтаил не успее, овој комплет за директна замена ја враќа удобноста и практичноста на загреаните седишта според оригиналните стандарди. Беспрекорна замена-модул дизајниран и тестиран да работи точно како фабричките компоненти за милиони избрани возила Форд и Линколн. Доверлив квалитет-поддржан од тим електроинженери и експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Еџ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 Форд Експедиција : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Форд Експлорер : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Форд Ф-150 : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Форд Ф-250 Супер Должност : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020форд Ф-350 Супер Должност : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Форд Ф-450 Супер Должност : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Форд Ф-550 Супер Должност : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020форд Флекс : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Форд Фузија : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Бик : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Линколн МАРК ЛТ : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 линколн мкц : 2015, 2016, 2017 Линколн МКС : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 Линколн Мкт : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 Линколн МКХ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 годинаисто така одговара на повеќе возила што не се наведени овде.

За стоката

Слична стока во категоријата