.

.

Лур Јенсен Квикфиш Блу Магу

Лур Јенсен Квикфиш Блу Магу

DEN 528.00

Износот
Това е достапна

Постојат два вида мамки во светот, оние со тесна мамка светкава и Квикфиш. Квикфиш се со полн гас, широка акција, без сомнение ги мами тие риби од дивечот мали и големи. Нивната агресивна акција принудува одговор од рибите, честопати генерирајќи најмногу дивјачки удари што може да се замислат. Малите големини се насочени кон пастрмката, челичната глава од средниот опсег и сребрениот лосос и најголемиот кралски лосос и езерската пастрмка лункер. За максимален успех, наместете го окото на завртката на лицето на приклучокот за да постигнете рамномерно дејство од страна на страна. Користејќи мали прилагодувања, свртете го окото на завртката во спротивна насока што ја фаворизира мамката, додека не се следи директно.Карактеристики : Должина : 4 1/4 " Големина На Кука : 2 Qty 1 Секој Luhr-Jensen Kwikfish, Штракаат : Фино мелодија со завртка око се наоѓа на усната. Бавно тролање акција за средна до голема големина дивеч риба. Круг наведнуваат високи куки. Мали големини целна пастрмка. Акција од страна на страна.

За стоката

Слична стока во категоријата