.

.

Wor 56v Безжичен 2-Парче Комбо Комплет, Вклучува WG И WG591

Wor 56v Безжичен 2-Парче Комбо Комплет, Вклучува WG И WG591

DEN 2.67

Износот
Това е достапна

Комбинираниот комплет Worx WG926 56 волти ви ја дава целата потребна моќност без ниту еден гас за да изгледа одлично во вашиот двор. Комплетот за комбо вклучува ТРИМЕР/еџер ЗА жици WG191 и вентилатор НА турбина WG591. WG191 има нов команден систем за напојување, кој може веднаш да ја унапреди линијата за тример. Нема повеќе удари или чекање за линија за напредување пред сечење. Со командната храна, корисникот електронски контролира кога да напојува повеќе линија со притискање, потоа ослободување, копче над чкрапалото. Оваа функција не само што ја зачувува линијата, туку го елиминира времето на застој при рабување и чекање дополнителна линија да напредува. Овој тример користи подебела професионална линија (.080 во дијаметар), еден инч на 20 стапки во должина што е потрајна од конвенционалната линија. Воркс вклучува додаток за брза промена, лесен за вчитување, претходно намотан калем, така што нема гужва со промени во линијата. Тримерот има и нов метод за префрлување од кастрење на раб. WORX 56 V Безжичен 2-Парче Комбо Комплет, Вклучува WG191 и WG591 : контрола на променлива брзина слична На Гас за дополнително траење. Моќна сила за дување за справување со која било работа (465 СМ, 125 МИЛЈИ на ЧАС). Вртењето на главата за сечење и дизајнот на директно вратило може да се справи со секој терен. Иновативни команда храна калем систем за инстант линија хранење. Долготрајна максимална моќност На Литиум со индикатор за батерија. Мулти-брзинска контрола на вентилаторот со турбо засилување.

За стоката

Слична стока во категоријата