.

.

Сони ХТ-КТ 2. Bluetooth Звучник Систем, W RMS, Црна

Сони ХТ-КТ 2. Bluetooth Звучник Систем, W RMS, Црна

DEN 7984.00

Износот
Това е достапна

Чекор до поголем, подобар звук Слушнете повеќе Во сите ваши филмови и музика со оваа звучна лента со 2.1 канал. Излезната моќност од 300 W ја исполнува просторијата, додека безжичниот сабвуфер додава длабочина за звучни баслини.Вкупната излезна моќност од 300 W ја оживува секоја песна, емисија и филм во јачината на звукот и јасноста што ја заслужува со излезна моќност од 300 W.2.1 ch Драјвери за опкружувачки звук на секој крај од вашата звучна лента испорачуваат јасен среден и висок опсег, додека безжичниот сабвуфер ги пополнува падовите на татнежот.S-Force Front Ја Опкружува нашата технологија за виртуелен опкружувачки звук ве става во срцето на филмовите што ги сакате со имитирање на опкружувачки звук во театарски стил. Безжичен сабвуфер обезбедува силен бас за саундтрак што ќе го чувствувате низ собата.Направено за да одговара на вашиот простор профилот HT-CT390 slim 2 " (5,2 см) значи дека нема да ви пречи на она што го гледате. Монтажата на ѕидот е исто така лесна, а елегантниот црн дизајн беспрекорно се интегрира со остатокот од поставувањето На Домашното Кино.Лесен Ѕид Монтиран ѕид, контурите на звучната лента го надополнуваат дизајнот на ВАШИОТ ТЕЛЕВИЗОР.Дизајн со низок профил тенкиот дизајн нема да го замагли ВАШИОТ ТВ екран, така што секогаш ќе ја гледате целосната слика.Поврзете се безжични и жични врски Уживајте во аудио со подобар квалитет благодарение на HDMI (ARC), USB, оптички и аналогни врски.USB-портата Лесно се поврзува СО USB-стикови за да можете да репродуцирате MP3-датотеки.HDMI ARC HDMI ARC (Аудио Повратен Канал) ви овозможува да се поврзете со ВАШИОТ ТЕЛЕВИЗОР со еден кабел за полесна контрола и помалку кабли.Оптички влез Уживајте во висококвалитетен звук за филмови и повеќе кога ќе се поврзете со оптичкиот влез, За Телевизори кои не се компатибилни со HDMI лак.Проследете ја целата музика што ја сакате love NFC и Bluetooth Entraming music Во еден момент Кога ќе направите врска Bluetooth quest преку NFC.Преземете ја контролата врз вашата музика уживајте во беспрекорното слушање Со Song Pal Инсталирајте Song Pal на паметните телефони i Phone и Android за да ја преземете контролата врз репродукцијата на музика, поставките на уредот и многу повеќе - сето тоа преку една апликација. Sony HT-CT390 2.1 Bluetooth Звучник Систем, 300 W RMS, Црна Слушајте ја вашата омилена музика и уживајте во одличен звук со Sony HT-CT390 Звучник Систем. Звучникот Sony HT-CT390 2.1 е совршен за слушање музика или гледање филм на вашиот компјутер. Ценете ја флексибилноста на безжичниот звук без разлика дали е веднаш до HT-CT390 или низ собата. Карактеристики активен сабвуфер за подем и моќни тонови. Емитувајте аудио безжично и контролирајте ја вашата музика од вашиот компјутер, таблет или паметен телефон. USB овозможува брз пренос на податоци со повисока стапка за ваша погодност.

За стоката

Слична стока во категоријата