.

.

Нурисон Гроздобер Кашан Персиски Црвена Слонова Коска 2' 4 8 Површина Килим

Нурисон Гроздобер Кашан Персиски Црвена Слонова Коска 2' 4 8 Површина Килим

DEN 863.52

Износот
Това е достапна

Донесувањето антички талент во вашиот дом никогаш не било полесно, со Гроздобер Кашан Колекција на традиционални килими инспирирани од персија. Одликувајќи се со низа гранични килими со дизајни на медалјони од цела или централна ѕвезда, овие елегантни теписи со низок куп црпат инспирација од најдобрите модели на килими Од Кашан и сигурно ќе донесат потресена елеганција во вашиот внатрешен декор. Направете изјава за извонредна финост и класичен персиски стил со овој тивко заводлив килим за Собирање Кашан. Неговиот бујен куп со моќност е вешто потресен за антички изглед со лесно живеење на модерните полипропиленски влакна. Зачудувачки центар медалјон дизајн со детални украсни гранични команди внимание во вашата омилена соба. Автентичен персиски дизајн и гроздобер стил во класичен, но лесен килим. Моќ-се појави за бујна текстура со меко чувство на раката. Центар медалјон дизајн со потресен ефект за антички изглед. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

За стоката

Слична стока во категоријата