.

.

Дизајн куќа Аја колекција затворен wallиден светло во галванизиран челик

Дизајн куќа Аја колекција затворен wallиден светло во галванизиран челик

DEN 1359.84

Износот
Това е достапна

Дизајнерската куќа 519702 Baleидно светло на бањата има модерен дизајн и галванизирана челична завршница со жица сенка. Оваа светлина може да се користи за осветлување за бања, ходник или фоаје. Тој нуди сигурно осветлување со индустриски дизајн. Овој модел користи (1) 60 вати средна основна сијалица (тип на сијалица A19). Темката е дизајнирана за апликации за монтирање на wallидови. Метал кафез мерки 8-1/8 инчи x 6-3/8 in. Дијаметар. Дизајниран и произведен од Дизајн Хаус, доверлив извор за квалитетно осветлување, хардвер, водовод, кујна и производи за бања за секој вкус и буџет. Оваа единица е ETL/CETL наведена и погодна за употреба во затворен простор. Дизајнерската куќа 519702 Balyидно светло на бањата доаѓа со 10-годишна ограничена гаранција. Идеално за бањи, спални соби, ходници, кујни и многу повеќе, оваа рустикална индустриска wallидна светлина има галванизирана завршница со жица метална сенка. Димензии : 13,38 in. H x 6.16 in. L x 6.36 in. W. користи (1) 60 вати -блескава средна основна сијалица или LED еквивалент (не е вклучен). Затемнето : дизајниран да биде затегнат кога се користи со компатибилен прекинувач за затемнување (не е вклучен); Овозможувајќи ви да ја прилагодите склопот на светлината на светлината. ETL наведен за употреба на влажни локации. 10-годишна ограничена гаранција.

За стоката

Слична стока во категоријата