.

.

Крег Рамки Џаспер, Земја Бел Слез Рамка За Слика Сплетена За Фотографија

Крег Рамки Џаспер, Земја Бел Слез Рамка За Слика Сплетена За Фотографија

DEN 0.33

Износот
Това е достапна

Оваа прекрасна рустикална рамка за слики, која сигурно ќе стане инстант класика, е идеална за широк спектар на стилови на декор од рустикален до модерен. Рамката За слика Од Јаспис прикажува уникатно истрошени површини, со видливо зрно дрво заедно со лесно текстурирана површина . Ова 1.5" широко обликување, со правоаголен профил, е изградено од топола со обоена бела завршница. Рамката За бел Слез Од Земја Јаспис добро се комбинира со секое печатење и е совршено прилагодена за примитивен декор. Душекот вклучен со оваа рамка за слика во стилот на галерија е дизајниран да прикаже Фотографија од 16х20 или Да печати Рустикален стил; издржано бело со видливо зрно дрво; обоена завршница. Рамката вклучува : бело матирање, проѕирно акрилно соочување, цврста картонска подлога и хардверски комплет за закачување жица (потребно е одредено склопување). Матираната рамка е дизајнирана да прикаже фотографија/печатење/постер од 16 х 20 инчи (матирањето ќе се преклопува со слика за 1/4 инчи од секоја страна). Рамката ќе прикаже фотографија/печатење/постер од 20 х 24 инчи без душек (усната на рамката ќе се преклопува со слика за 1/4 инчи од секоја страна). Обликувањето на рамката е широко 1,5 инчи; цврста конструкција од Топола дрво. Рамката е наменета само за ЗАКАЧУВАЊЕ НА ЅИД (висечкиот хардвер овозможува портрет или ориентација на пејзажот).

За стоката

Слична стока во категоријата