.

.

Конец Брои Ултра-Меки Микрофибер Решетки Длабок Џеб Постелнина Чаршафи И Перници, 4-Парче Лист Поставени Од Впечатоци-Кралица

Конец Брои Ултра-Меки Микрофибер Решетки Длабок Џеб Постелнина Чаршафи И Перници, 4-Парче Лист Поставени Од Впечатоци-Кралица

DEN 623.84

Износот
Това е достапна

Спијте цврсто ноќ по ноќ Со Поставени Чаршафи За Решетки И перници На Еубенкс. Направено од квалитетен, 100% Четкан Микрофибер и достапен во низа празнични бои со впечатлива шема на решетка, трансформирањето на изгледот на вашата спална соба е лесно. Совршени за секојдневна употреба, овие пријатни чаршафи се издржливи и лесни. Секој сет на листови вклучува 1 вграден лист, 1 рамен лист и 2 навлаки за перници (1 навлака за перници е вклучена со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ/Близнаци XL). Вградениот лист е целосно еластичен и има 15 инчи. длабока џебна конструкција која одговара на преголеми душеци до 18 инчи. дебела. Овие чаршафи се ултра меки, отпорни на брчки, ја отстрануваат влагата и се многу дише, совршени за употреба во текот на целата година. Секое парче е хипоалергично и одлично за луѓе со чувствителна кожа. Овој прекрасен комплет може да се пере во машина и станува помек при секое перење, што ги прави неопходни за спиење. Завршете го целокупниот изглед на вашата модерна, преодна или еклектична спална соба со додавање на одличниот комплет постелнина. Комплетот Вклучува : (1) Рамен Лист, (1) Вграден Лист, (2) Навлаки За Перници (БЛИЗНАК И БЛИЗНАК XL вклучува (1) Навлака за Перници). Материјал : 100% Четкан Микрофибер. Бои : Корали, Сиви, Темносини, Светло Сини. Шема : Решетки, Геометриски. Тежина : 85 GSM. Квалитет : Ткаенината обезбедува мекост, дишење и е отпорна на брчки. Вградениот чаршав може да се пофали со конструкција со длабок џеб од 15 инчи дизајнирана да одговара на преголеми душеци дебели до 18 инчи. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата за нега на етикетата со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно. Димензии : Полн : Рамен Лист е долг 81" широк х 96", Вградениот Лист е 54" широк х 75" долг х 15" длабок, Навлаките за Перници се долги 20" широк х 30", кралица : Рамниот Лист е долг 90" широк х 102", Вградениот Лист е 60" широк х 80" долг х 15" длабок, Навлаките за Перници се 20" широки х 30" долги секој, Крал : Рамниот Лист е широк 108" широк x 102" Долг, Вграден Лист е 78" широк x 80" долг X 15" длабок, навлаките за перници се 20" широк x 40" Долг Секој, калифорниски крал : рамен лист е 108" Широк X 102" долг, вграден лист е 72" широк x 84" Долг x 15" длабок, навлаките за перници се 20" широк X 40" Долг Секој, близнак : рамен лист е 66" Широк X 96" долг, вграден лист е 39" Широк Х 75" Долг х 15" длабок, навлаката За перници е долга 20" широк х 30", двоен xl : рамниот лист Е долг 66" Широк x 100", вградениот лист Е 39" Широк X 80" долг x 15" длабок, навлаката за перници е долга 20" широк x 30".

За стоката

Слична стока во категоријата