.

.

Федерална Гума За Сите Сезони Формоза АЗ-185 60Р 84Х Одговара: 2011 - Форд Фиеста СЕ, 2001-Доџ Неон АКР

Федерална Гума За Сите Сезони Формоза АЗ-185 60Р 84Х Одговара: 2011 - Форд Фиеста СЕ, 2001-Доџ Неон АКР

DEN 1.00

Износот
Това е достапна

Федералната Формоза АЗ01 е гума со перформанси и високи перформанси, цела сезона произведена за патнички возила и Теренци. Гумата промовира извонредна влечна сила за сите временски услови. Соединението за гуми што дифузира топлина и дизајнот на шарата ја подобруваат способноста за држење на суви, влажни и лесни зимски временски услови. Тие цврсто ја зафаќаат површината на патот во такви услови и гарантираат одлични перформанси. Формоза АЗ01 промовира тивко и удобно возење. Затворените блокови на шарите и гумите го намалуваат бучавата од патот и шарата што се создава додека гумите се во движење. Тие ги канализираат воздушните бранови преку отпечатокот без да дозволат да дојдат во контакт со елементите на шарата. Федерална формоза аз01 П185/60Р15 84Х Летна гума Одговара : 1991-96 Форд Придружба ГТ 1992 Форд Темпо ГЛС 1999 Меркур Трагач ЛС 1990-91 Меркур Топаз XR5 AWD 1992 Меркур Топаз XR5 1988 Меркур Топаз LTS и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За стоката

Слична стока во категоријата