.

.

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Легендата На Акура 3.2 Л 1991-1995, ТЛ 3.2 Л 1996-1998

ХА Премиум Филтер За Воздух На Моторот Одговара На Легендата На Акура 3.2 Л 1991-1995, ТЛ 3.2 Л 1996-1998

DEN 159.84

Износот
Това е достапна

Промената на филтерот за воздух на моторот е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите и долговечноста на моторот. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се заменува на секои 12 месеци или 12.000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена – бараат малку, или без алатки и само неколку минути од вашето време. ЕКОГАРД XA4808 КОМПАТИБИЛЕН СО : . Акура Легенда 3.2 Л 1991-1995. Акура ТЛ 3.2 Л 1996-1998 КОМПАТИБИЛЕН Со Легендата На Акура 3.2 Л 1991-1995, ТЛ 3.2 Л 1996-1998. ЗАМЕНУВА ACDELCO A1310 C, FRAM CA7224, HONDA 17220-PY3-000, PUROLATOR A44808, WIX 46092. ПОДОБРЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ со менување на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12.000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственикот на вашиот автомобил); за да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност.

За стоката

Слична стока во категоријата