.

.

Уметнички ткајачи Ален 2'2 3 'правоаголна област килим

Уметнички ткајачи Ален 2'2 3 'правоаголна област килим

DEN 419.04

Износот
Това е достапна

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклучителен дизајн на колекцијата Ален сигурно ќе зрачи чувство на раскошен дизајн во вашиот дом. Стручно направени во Турција, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Одликувајќи се со прекрасен класичен дизајн, овој килим е совршен додаток на кој било простор. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,4 ". Само затворен. и големини достапни во колекцијата. Уметност на јазол. Наменета да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршени за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво. Канистерските вакууми без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да го користите и прицврстувачот исправен вакуум . Функционален среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите. Препорачана е подлогата за килими.

За стоката

Слична стока во категоријата