.

.

Луксуз # плоштад коверт, 1 2, Васаби, 500 пакет

Луксуз плоштад коверт, 1 2, Васаби, 500 пакет

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Дали барате пакет со висококвалитетни коверти за деловни писма, резимеа, препораки, апликации и други важни документи? Овие коверти се разноврсни, лесно преминуваат од формално во разиграно во зависност од тоа што ви треба. Современото размавта на плоштадот додава софистициран допир што нема да го најдете со други комплети на слични коверти. Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се грижите за свиткување или кинење. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и букви со рака. Значи, без разлика дали треба да испратите писма на големо или само неколку истовремено, овие коверти ќе работат совршено. Користете ги за проверки за испраќање, деловни документи и друга професионална кореспонденција. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие #10 квадратни капаци на плоштади мерат 4 1/8 ”x 9 1/2” (105мм х 241мм). Набавете повеќе сетови за овие шарени коверти за вашата канцеларија за внатрешни работи, канцеларија за корпорации и многу повеќе. Ковертите на луксуз 80 lb. Wasabi се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на партијата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Боја : Васаби. Големина : 4 1/8 во x 9 1/2 in. Количина : 500/пакет.

За стоката

Слична стока во категоријата