.

.

Персоналот на вилсон Ја Усогласува Машката Десна Ракавица За Голф Мала

Персоналот на вилсон Ја Усогласува Машката Десна Ракавица За Голф Мала

DEN 1.33

Износот
Това е достапна

Ракавицата За Усогласување На Персоналот На Вилсон е стилска, иновативна ракавица совршена за играчот на голф кој бара удобност и дишење. Премиум Абисинската кожа кабрета има 3м заштита Од шкотска заштита за мекост круг по круг. Антимикробната мрежа за изведба на зглобовите на прстите и дланката ја расфрла топлината и влагата. Машката Конформна ракавица е достапна во големини мали ПРЕКУ XXL во левата верзија (за голфери со десна рака) и мали преку екстра големи во десната верзија(за голфери со лева рака). Премиум Абисинската кабрета кожа обезбедува меко чувство. Процесот на сончање со тек обезбедува контрола на стисокот во различни услови. Антимикробната мрежа за изведба ја расфрла топлината и влагата и дава дишење. Ултра мате Велкро обезбедува построго затворање и задржување во текот на целата игра. Обратниот спој на палецот го измазнува чувството помеѓу дланката и палецот. Подобрено јазиче за поудобно вклопување.

За стоката

Слична стока во категоријата