.

.

Платно Печатење: Ботанички Градини Во Бирмингем, Бирмингем, Алабама, 2010

Платно Печатење: Ботанички Градини Во Бирмингем, Бирмингем, Алабама, 2010

DEN 768.00

Износот
Това е достапна

Гордо направено во САД, овој платнен принт пристигнува подготвен за закачување. Сите наши отпечатоци од платно се завиткани во галерија, т.е. сликата на платното е рачно испружена преку цврста дрвена рамка и споена на задниот дел за трајно монтирање. Тешката рамка е изработена со 1,5-инчни дрвени попречни шипки, создавајќи впечатливо тродимензионално уметничко дело. Погледнете примерок слики погоре за повеќе детали. Наслов : Ботанички Градини Во Бирмингем, Бирмингем, Алабама, 2010. Творец : Хајсмит, Керол М., 1946 -, фотограф. Предмети : Америка, Ботаничка Градина Во Бирмингем, СадАлабамаБирмингем. Колекција : Керол М. Хајсмит Архива. Колекцијата содржи фотографии од значајни згради и проекти за архитектонско реновирање Во Вашингтон, ДЦ и низ Соединетите држави. Керол М. Хајсмит (1946-) Е Американски фотограф, автор и издавач кој фотографирал во сите држави на Соединетите држави, како и Во Областа Колумбија и Порторико. Таа ја фотографира целата Американска виста including вклучувајќи пејзажи, архитектура, урбан и рурален живот, а луѓето во нивните работни средини завршија во сите 50 американски држави како рекорд на почетокот на 21 Век.

За стоката

Слична стока во категоријата