.

.

Miaенски Миабела 3. Карат Т.Г.В. Перница, создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на бело злато

Miaенски Миабела 3. Карат Т.Г.В. Перница, создаден бел сафир 10kt прстен за ангажман на бело злато

DEN 3.33

Износот
Това е достапна

Претставете ја вашата доживотна посветеност со овој задебелен миабела создаден прстен за ангажман на бели сафир. Изработено во бујно бело злато, овој прстен се одликува со една перница (8 x 8mm) и 16 заоблени сјајни создадени бели сафир скапоцени камења кои се убаво украсени на рингот во поставување на Prong. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вреден додаток на секоја колекција на накит. Овој привлечен прстен е совршен избор за вашата сакана. Направено во 10kt бело злато. 3-1/4 CT T.G.W. Создаде бел сафир. Исечење на скапоцен камен : перница и круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,7мм. Прстен за ангажман на скапоцени камења. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За стоката

Слична стока во категоријата