.

.

Код среќен исмејуван завиткан антимикробно + чистење на течности за чистење на течности

Код среќен исмејуван завиткан антимикробно + чистење на течности за чистење на течности

DEN 2.67

Износот
Това е достапна

Современа вклопна исмејувачка обвивка има три џебови за лепенка со банџи И.Д. Јамка, двојни шевови на принцезата, детали за ласкави појас на половината, врзано за потпишување на мрежи на задниот врат, двојно шевове и игла за шиење и полите на кошулата. Централна должина на задниот дел : 26 "Women'sенски В-врат, горе со кратки ракави. Џебови на лепенка. Code Shapp Brand Scrubs, додека е дизајниран за медицинското поле, со ексклузивни технологии за сигурност антимикробна ткаенина технологија, која вклучува „флуидна бариера“. Антимикробната сигурност обезбедува долготрајна свежина и сигурна заштита од бактерии. Code Happy Scrubs се совршени за академскиот простор, обезбедувајќи им на наставниците заштита на течности и дополнителна сигурност и удобност со - ексклузивна технологија за сигурност. Наставниците од околу САД веќе уживаат во удобноста, модата и сигурноста што ја обезбедува брендот Code Happy. Без разлика дали предавате во градинка, основно, средно или средно училиште, дури и работниците за дневно згрижување уживаат во технологијата за квалитет, удобност и флуидна бариера на кодот среќни брендирани медицински чистачи. Одрекување на ЕПА : Облеките со антимикробна технологија не ги штитат корисниците или другите од бактерии, вируси или други организми на болести. Секогаш следете ги сите најдобри практики за превенција на инфекција . Технологии за заштитна ткаенина на сигурност TM се карактеризираат на нанотекс Р течноста за да ги одвратат течностите и антимикробната технологија што го спречува растот на бактериите, ги минимализира мирисите и го продолжува животот на облеката.

За стоката

Слична стока во категоријата