.

.

Моќ Стоп К З Еволуција Спорт Надградба Комплет Сопирачка-Пред Одговара изберете: 2004 - ФОРД Ф150, 2006-ЛИНКОЛН МАРК ЛТ

Моќ Стоп К З Еволуција Спорт Надградба Комплет Сопирачка-Пред Одговара изберете: 2004 - ФОРД Ф150, 2006-ЛИНКОЛН МАРК ЛТ

DEN 2.00

Износот
Това е достапна

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // / / Available 15 Попуст Достапен 4/1-4/30 на https : / / / wp-содржина/прикачувања/2020/03/PS_APRIL_MIR_2020.пдф Секоја компонента на овој комплет за сопирање е дизајнирана да се справи со зголемената побарувачка на автомобили со мускули со високи коњски сили и модифицирани возила. Треба подобро запирање на моќта при поголеми брзини? Комплетот За Сопирање На Улицата З26 Воин Е рентабилно решение. Керамичките влошки за сопирачките во овој комплет ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Вртежниот момент На Сопирачката Z26 е постојано поголем од ое влошките со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за да се зајакне соединението и да се обезбеди силна моќ на запирање без да се жртвува секојдневната возливост. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Роторите се дупчат и дупчиња што обезбедува максимално ладење. Сребрениот Цинк дихромат се применува на сите дупчат тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и позлата со цинк помага во спречување на ' рѓа и корозија. Со вклучен хардвер од нерѓосувачки челик, овој економичен комплет има се што ви треба за работата. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За Сопирање На Улицата Z26. Вклучува хардвер за инсталација од нерѓосувачки челик и керамички лубрикант за сопирачки со висока температура. Прилагодените компоненти се дизајнирани да работат заедно за подобрена моќ на сопирање на вашиот дневен возач. З23 керамичката формула од Јаглеродни Влакна обезбедува перформанси на сопирање без прашина. Дупчените и дупчените ротори изгледаат одлично зад фабричките тркала. Вклучува премиум хардверски комплет од нерѓосувачки челик и керамички лубрикант за сопирачки за лесна инсталација. Цинк позлата на ротори обезбедува максимална заштита од ' рѓа. Роторот слотови избришете го гасот и прашината за јасен и постојан контакт со подлогата за сопирачките. Перформанси на сопирање без прашина. Одговара Изберете : 2004-2008 ФОРД Ф150 2006-2008 ЛИНКОЛН МАРК ЛТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

За стоката

Слична стока во категоријата