.

.

CanDo MGE Вежба За Отпорност на Повеќе Зафати За Вежбање На Горниот, Долниот Дел, Вкупно Тело, Кондиционирање, Истегнување И Тренинг ЗА Сила XX-Светлина

CanDo MGE Вежба За Отпорност на Повеќе Зафати За Вежбање На Горниот, Долниот Дел, Вкупно Тело, Кондиционирање, Истегнување И

DEN 3.00

Износот
Това е достапна

Вежбата За Нозе Кандо МГЕ 6 има вградени рачки за раце, стапала и прсти за уникатен вкупен тренинг на телото што ги прави тренинзите, рехабилитацијата, истегнувањето и терапијата попродуктивни. Со една алатка можете да ја рехабилитирате повредата по поштата, да ја подобрите флексибилноста, да го забрзате заздравувањето и да ја зголемите силата. Вклучете ГО МГЕ во вашите Сесии За Јога или Пилатес за да ја подобрите флексибилноста и мобилноста. Разновидноста на овој вежбач и широкиот спектар на вежби што можат да се изведат им овозможува на корисниците да се рехабилитираат побрзо, да добијат сила и да ја вратат флексибилноста и мобилноста. 8 нивоа на отпорност кодирани во боја се достапни одделно. МГЕ доаѓа во комплет со водич за вежбање на четири страници, целосно илустриран, кој содржи повеќе од 30 различни рутини и истегнувања на тренингот. Секој МГЕ овозможува отпорот да се менува за различни степени со едноставно движење на рацете, стапалата или прстите нагоре или надолу на повеќе јамки. Друга опција за промена на отпорот е промена на боите и лентите за отпор. Кандо Вежбачите се преносливи, лесни и лесно се преклопуваат за складирање или патување, што ви овозможува да вежбате насекаде и насекаде, вклучително и теретана, дома, внатре или на отворено. Дизајнирани имајќи ја предвид безбедноста и удобноста, лентите се Без Латекс, без прав и без мирис. Тие нема да "пукнат" или кинат, меки се на допир, нема да ја разгорат кожата или ќе бидат фатени на коса или облека. Тие исто така се перат и сушат во машина, што ги прави идеални за средини со повеќе корисници, како што се клиники и спортски сали. ВГРАДЕНИ РАЧКИ - овој вежба за отпор има уникатни рачки што лесно може да се фатат со раце или да се вртат околу зглобовите, подлактиците, глуждовите и стапалата за да се користат без раце! . ЕДЕН ВЕЖБАЧ ГО ПРАВИ СЕТО тоа-со оваа алатка можете да изведувате вежби за горниот, долниот и вкупниот удар со големо влијание. Користете за рехабилитација на повредата по поштата, подобрување на флексибилноста и зголемување на силата. ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ-Изработен од крпа без латекс, овој вежбач е издржлив за долготрајна употреба. Неговата премиум конструкција е идеална за средини со повеќе корисници како спортски сали, клиники и фитнес студија. УДОБЕН ЗА УПОТРЕБА-мекиот ткаен материјал на МГЕ нема да се фати на гола кожа или во коса како лента за отпор. Зафатите го одржуваат МГЕ на место, спречувајќи го да се лизга по телото за време на употребата. ПРЕНОСЛИВ и ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ - Однесете го вашиот мге вежбач каде и да одите! Неговиот издржлив материјал за ткаенина може да се мие и суши во машина. Компактната големина го олеснува преземањето во движење.

За стоката

Слична стока во категоријата