.

.

Ресурси За Учење Графикони Флип Табела

Ресурси За Учење Графикони Флип Табела

DEN 319.84

Износот
Това е достапна

Темите и уметничките дела погодни за деца ги запознаваат учениците со создавање графикони со ленти, графикони со линии, т-графикони и графикони за пити. Гради клучни математички и научни вештини, како што се собирање, организирање и прикажување на податоци и анализа и толкување на графички претстави. Карактеристики 10 двострани, напишете и избришете страници со 16 графикони на различни теми, плус четири празни места за прилагодување за која било област на содржина. Работи со маркер за суво или влажно бришење. Вклучува 24-Страница Активност Книга со црна линија мајстори на секој графикон. Спирала-врзани триножник шема со grommets мерки 14-1é 2 " x 20". Ресурси за учење Графикони Флип Табела : Одличен начин да ги запознаете децата со создавање графикони со ленти, графикони со линии, Т-графикони и графикони за пити. Гради клучни вештини како собирање, организирање и прикажување податоци. Двострано, напишете и избришете страници. Табела со штафелај со громови.

За стоката

Слична стока во категоријата