.

.

Музичка Благодарност

Музичка Благодарност

DEN 0.67

Износот
Това е достапна

Ценење на музиката добијте подобро разбирање за потеклото на музиката и како таа се менувала низ вековите со овој водич за учење преполн со џем, 6 страници. Во рамките на секоја страница, ќе најдете детални информации за елементите на музиката, значајни композитори—заедно со нивните најпознати дела—и од минатото и од сегашноста, музички инструменти, различни музички жанрови и многу повеќе. Комплетно со лесен за употреба формат, ова е една референтна алатка на секој студент по музика ќе му биде тешко да одолее!.

За стоката

Слична стока во категоријата